KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14752111

nr 1475 2111

Ebba Hedqvist

(1909-2001), Sverige

Abstrakt komposition. Signerad. Blandteknik, papper monterad på plåt, ca 17x19 cm, yttermått inklusive ram: 25x28 cm

Ebba Hedqvist, svensk bildkonstnär född 1909, död 2001.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

måndag 20 juni 2022
kl 19:37:50

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ebba Hedqvist

Läs mer om Ebba Hedqvist